Podczas wycieczki skosztujemy pysznych lodów, będziemy mogli podziwiać piękną architekturę oraz odpoczniemy w otoczeniu przyrody. Odwiedzimy również obóz zagłady i pracy. Trasa: 300 km.
Startujemy z Warszawy.
Na początku naszej wyprawy odwiedzimy słynną lodziarnię jadowską „Lody z Jadowa”. Wiele osób uważa, że można tutaj skosztować najsmaczniejszych lodów. Zmierzając do kolejnego punktu na naszej trasie możemy podziwiać swojskie widoki.
W tym niewielkim miasteczku zdaje się jakby czas zatrzymał się pod koniec lat 80-tych. Warto tutaj zobaczyć kościół św. Andrzeja Apostoła oraz urokliwe zabytkowe domy znajdujące się przy Placu Kościelnym i na ul. Spokojnej.
Następnie udajemy się do Treblinki w której warto odwiedzić niemiecki nazistowski obóz zagłady i pracy. Obóz utworzono w ramach akcji „Reinhardt” i prowadzono w nim eksterminację ludności żydowskiej. Był on otoczony wysokim ogrodzeniem z drutu kolczastego.
W Liwie koniecznie trzeba zobaczyć ruiny zamku gotyckiego wzniesionego w XV wieku. Po „potopie” szwedzkim i wojnie północnej pozostała wieża i mury obronne. Od 2001 roku organizowane są tutaj Turnieje Rycerskie, które przyciągają wielu pasjonatów broni białej.
Kolejnym punktem na naszej trasie jest punkt widokowy Sowia Góra. Z tego miejsca możemy podziwiać zakola i meandry rzeki Liwiec. Możemy się tutaj zatrzymać na chwilę i odpocząć oraz podziwiać lokalną przyrodę.
W Mazowieckim Parku Krajobrazowym proponuję zobaczyć Bunkry Dobrowiecka Góra. Zachęcamy do zwiedzania ich w weekendy, ponieważ w ich rekonstrukcję włożono mnóstwo pracy. Przy okazji warto spędzić chwilę przy dzikim jeziorze Torfy. Możemy zobaczyć tutaj tamy bobrów oraz pospacerować pięknym lasem.
Na sam koniec wyprawy rekomendujemy odwiedzenie Góry Kalwaria. Główną atrakcję stanowią zabytki barokowe oraz klasycystyczne. Najcenniejszym zabytkiem jest woskowa Pieta z XVI w., która znajduje się we wnętrzu kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego.
Bieszczady to region przez wielu uznawany za tajemniczy i niemal tętniący magią gór, natury. Dla nas jest to też wspaniałe miejsce na motocyklową wycieczkę, dlatego połączyliśmy sławną Wielką pętlę bieszczadzką z Małą pętlą i powstała bardzo ciekawa trasa. Wielka pętla bieszczadzka to jedna z tych dróg, które przede wszystkim oferują przepiękne widoki i ogromną przyjemność z samej jazdy motocyklem. Choć trasa liczy sobie około 160 kilometrów, pełno jest tu krętych górskich odcinków, wręcz stworzonych do jazdy motocyklem. Po drodze można też spotkać sporo zabytków i wartych odwiedzenia miejsc. Wiele z nich to stare cerkwie oraz pomniki przyrody. Mała pętla bieszczadzka pokrywa się częściowo z Wielką więc postanowiliśmy połączyć obie trasy w jedną ciekawą wycieczkę liczącą około 200 km. Pamiętaj, że Bieszczady to jednak góry i powinieneś przygotować się na każde możliwe warunki – pogoda może zmieniać się tu z godziny na godzinę.
Tarasa rozpoczyna i kończy się w Gołdapi. Długość ok 150 km. Czas: ok 3 godzin (+zwiedzanie) 0. Gołdap 1. Botkuny 2. Rogajny 3. Głazy Wilhelma II 4. Stańczyki 5. Jezioro Hańcza 6. Czerwony Dwór 7. Gołdap. Wschodnie Mazury nazywane Garbatymi leżą na pograniczu Wielkiego Pojezierza Mazurskiego i Suwalszczyzny. Najciekawsza, północna ich cześć ma sporo atrakcji datowanych od kilku tysięcy lat p.n.e. do początku ubiegłego wieku, a poza tym piękną puszczę i nieskazitelnie czyste powietrze.
Komentarze
Dodaj komentarzBrak komentarzy
Dodaj nowy komentarz
Dziękujemy!
Komentarz został przesłany do weryfikacji
Powrót